اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  133
 • IP شما :
  18.210.11.249
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
تصویب راه حل موقت در نسل بعدی موقعیت یاب جغرافیایی
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
۱۱:۴۳:۴۷
نظر
(
0
)

نیروی هوایی آمریکا به‌منظور تسریع روند دسترسی به ماهواره‌های نسل سوم موقعیت‌یاب جغرافیایی، قصد بروزرسانی ایستگاه‌های زمینی را دارد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ نیروی هوایی آمریکا اولین ماهواره نسل سوم موقعیت‌یاب جغرافیایی (GPS III) خود را در ماه دسامبر به فضا ارسال کرد. همچنین بر اساس چشم‌انداز ارائه شده دومین ماهواره در ماه جولای در مدار قرار می‌گیرد.

با وجود این نیروی هوایی در این زمینه با یک چالش بزرگ مواجه است. ایستگاه‌های زمینی فعلی توانایی پشتیبانی و کنترل کامل ماهواره‌های نسل بعدی را ندارند. از طرفی برنامه‌ی توسعه نسل جدید ایستگاه‌های زمینی نیز که در گذشته با نام «نسل بعدی سامانه کنترل عملیاتی» (OCX) شناخته می‌شد، با 5 سال تأخیر به ژوئن 2021 منتقل شده است.

مقامات آمریکا به منظور رفع مشکل بالا راه‌حل موقتی با نام «نرم‌افزار عملیات احتمالی نسل سوم موقعیت‌یاب جغرافیایی» (COps) را پیشنهاد دادند. در این روش سامانه‌های کنترل زمینی فعلی بروزرسانی شده و امکان دسترسی به تعدادی از ویژگی‌های ماهواره‌های یاد شده را دارند. لاکهید مارتین، پیمان‌کار اصلی نسل سوم فناوری یاد شده، وظیفه‌ی توسعه و بروزرسانی نرم‌افزار عملیات احتمالی را بر عهده دارد.

جاناتان کالدوِل (Johnathon Caldwell)، معاون مدیر لاکهید مارتین در بخش سامانه‌های ناوبری گفت:

برای ملت ما، موقعیت‌یابی، ناوبری و زمان‌بندی (PNT) یک مأموریت حیاتی به حساب می‌آید و نرم‌افزار عملیات احتمالی به نیروی هوایی اجازه خواهد داد، به ماهواره‌های نسل سوم موقعیت‌یاب جغرافیایی، دسترسی زود هنگام پیدا کند. ما بررسی و آزمایشگاه نهایی این راه موقت را به پایان رسانده و در طول تابستان آن را نصب و راه‌اندازی می‌کنیم.

ماهواره‌های نسل سوم موقعیت‌یاب جغرافیایی، دقیق‌تر و قدرتمندتر از نسل‌های گذشته هستند. همچنین از قابلیت‌هایی مانند «M-Code» -یک سیگنال رمزنگاری شده موقعیت‌یابی مورد استفاده ارتش- بهره می‌گیرد.

بروزرسانی نرم‌افزار عملیات احتمالی به ایستگاه‌های زمینی فعلی اجازه می‌دهد تا ماهواره‌های نسل بعدی را نیز مشابه نمونه‌های فعلی کنترل کنند. همچنین امکان دستیابی به M-Code فراهم می‌آید. به این معنی که قابلیت‌های ضد جمر، ضداختلال و ضد جعل کننده‌ی آن بهبود پیدا می‌کند. به کارگیری این ویژگی‌ها از سال 2020 آغاز خواهد شد.

منبع
cyberbannews

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top