اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  133
 • IP شما :
  184.72.102.217
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
اپلیکیشن های جعلی امنیتی
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
۱۳:۵۵:۱۹
نظر
(
0
)

کارشناسان امنیتی به کاربران هشدار داده اند که مراقب اپلیکیشن های جعلی بروی Google Playکه به عنوان ابزارهای امنیتی نمایش داده می شوند، باشند؛ بعد از اینکه 36 تا از چنین اپلیکیشن هایی در بازار عمومی پیدا کردند.

کارشناسان امنیتی به کاربران هشدار داده اند که مراقب اپلیکیشن های جعلی بروی  Google Playکه به عنوان ابزارهای امنیتی نمایش داده می شوند، باشند؛ بعد از اینکه 36 تا از چنین اپلیکیشن  هایی در بازار عمومی پیدا کردند.

این اپلیکیشن ها از اسم هایی مانند:  Security Defender، Security Keeper و Smart Security استفاده می کنند که احتمالا در تلاش برای کسب اعتماد کاربران جستجوگر گوگل اپ استور هستند.

Lorin Wu توضیح داد: با اینکه قادر به انجام وظایف ساده ای مانند: اسکن، امنیت Wi-Fi، صرفه جویی در مصرف باتری و حذف ایمیل های junk هستند، با گروهی از ویژگی های ناخواسته نیز همراه می شوند.

کاربران گرفتار امنیت جعلی و سایر هشدارهای پاپ آپ در مورد فضای حافظه و مشابه اینها هستند. طراحان بدافزار اطلاعاتی را به این مزایده ها اضافه می کنند تا به کلاهبرداری خود ظاهری مشروع بدهند.

اگر کاربر بر روی یک هشدار تهدیدی کلیک کند، برنامه بمنظور کاهش نگرانی بالقوه کاربران ادعا می کند که این مسئله حل شده است.

Wu توضیح داد: این بدافزار اطلاعاتی از قبیل شناسه Android، آدرس MAC، شماره IMSI، اطلاعاتی بر روی سیستم عامل، نام و مدل دستگاه، زبان، اطلاعات مکان و اطلاعاتی از برنامه های نصب شده مانند Google Play و Facebook را جمع آوری می کند.

تمام موضوع این نیست – این بدافزار کاربران را با تبلیغات بی رحمانه بمباران می کند.

“Wu گفت: تبلیغات تهاجمی در طول بسیاری از سناریوهای مختلف نشان داده می شوند – برای مثال پس از اینکه این اپلیکیشن پیغام هایی را جهت باز کردن قفل صفحه نمایش دستگاه ارسال می کند یا در صورتیکه که کاربر خواسته باشد که به یک شارژر متصل شود.”کاربر تقریبا  با هر اقدامی توسط این تبلیغات بمباران می شود. روشن و واضح است که یکی از تمرکزهای اصلی این اپلیکیشن بر روی نمایش تبلیغات و کلیک بر روی این کلاهبرداری است. "

خوشبختانه، گوگل اپلیکیشن های مشکوک را به محض اعلام Trend Micro حذف می کند. با این وجود، فروشنده امنیتی از کاربران خواسته تا دستگاه های تلفن همراه را با آخرین نرم افزارها به روز رسانی کنند، مراقب اجازه دسترسی بیش از حد به اپلیکیشن ها باشند و نرم افزار امنیتی را در دستگاه خود نصب نمایند.

منبع
.iraniancybernews.com

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top