اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  81
 • IP شما :
  18.206.194.161
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
حمله سایبری به پایگاه داده سپاه پاسداران
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
۸:۲۰:۴۳
نظر
(
0
)

مقامات آمریکایی ادعا می‌کنند به یکی از پایگاه‌های داده کلیدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حمله سایبری صورت گرفته است.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ مقامات ارشد آمریکایی ادعا می‌کنند که یک حمله سایبری مخفیانه را در 20 ژوئن 2019، روی پایگاه داده حیاتی مورد استفاده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داده‌اند. این مقامات ادعا می‌کنند ایران از پایگاه داده یاد شده به منظور حمله به نفت‌کش‌ها و کنترل موقت ترافیک دریایی در خلیج‌فارس بهره می‌گرفتند.

مقامات یاد شده ادامه دادند، ایران همچنان در تلاش است تا داده‌های تخریب شده را بازیابی کرده و تعدادی از سامانه‌های رایانه‌ای شامل شبکه‌های ارتباطی ارتش را که آفلاین شده‌اند، مجدداً راه‌اندازی کند.

مقامات شرح دادن تنش میان ایران و آمریکا از مدت‌ها قبل افزایش یافته است. به نظر می‌رسد حمله یاد شده به دنبال سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک توسط ایران و حمله سایبری مخفیانه‌ای است که مدتی قبل ادعا شده بود به سامانه‌های موشکی ایران صورت گرفته است. تعدادی از کارشناسان معتقدند ایران و آمریکا هم‌اکنون و به صورت پنهانی در حال انجام یک جنگ سایبری هستند.

با توجه به گزارش منتشر شده، ایران پس از تهاجم ادعا شده، شتاب پاسخ به این حملات را تشدید نکرده و با سرعت و نرخی ثابت به نفوذ خود ادامه می‌دهد. همچنین مقامات بیان می‌کنند که حمله مذکور از توان اطلاعاتی سپاه پایداران کاسته است.

وزارت دفاع آمریکا همچنین در واکنش به ادعاهای مطرح شده توسط مقامات این کشور سکوت کرده و توضیح داد، در این رابطه و جزئیات آن صحبت نخواهد کرد. مرکز فرماندهی سایبری آمریکا نیز اقدامی مشابه انجام داده است.

منبع
cyberbannews.com

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top