اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  132
 • IP شما :
  3.214.184.223
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
حمله سایبری به بزرگ‌ترین مرکز درمانی سنگاپور
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
۱۳:۷:۵۸
نظر
(
0
)

بنابر تازه‌ترین آمارها، هکرها توانسته‌اند با هک و حمله سایبری به بزرگ‌ترین شرکت بهداشتی و درمانی سنگاپور، اطلاعات بیش از ۱.۵ میلیون بیمار را به سرقت ببرند.

به نظر می‌رسد هک و سرقت اطلاعات پزشکی بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز حساس پزشکی رو به افزایش است، چراکه در گوشه و کنار جهان به‌خصوص در یک سال گذشته، شاهد حملات سایبری مشابه زیادی بوده‌ایم که از بزرگ‌ترین حملات سایبری این‌چنینی می‌توان به حملات به مراکز درمانی و بهداشت انگلستان و اوکلاهامای ایالات متحده آمریکا اشاره کرد.

اما حالا گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد بزرگ‌ترین مرکز بهداشتی و درمانی سنگاپور موسوم به «سینگ هلث» (SingHealth) تحت تاثیر یک حمله سایبری قرار گرفته و اطلاعات بیش از ۱.۵ میلیون بیماری را که در این مرکز پرونده داشتند به سرقت برده‌اند.

این حمله سایبری آن دسته از بیمارانی را که حد فاصل ماه مه ۲۰۱۵ تا ژوئیه ۲۰۱۸ به این مراکز بیمارستانی مراجعه کرده و پرونده تشکیل داده‌اند، مورد تحت تاثیر قرار داده‌است.

البته پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری پیشتر درباره حملات سایبری گسترده به مراکز درمانی، بیمارستانی و کلینیک‌های بخش سلامت و بهداشت تمامی کشورها در جهان هشدارهای جدی داده‌بودند که باید هرچه زودتر اقدامات پیشگیرانه‌ای را درباره مقابله با آسیب‌پذیری در برابر این حملات سایبری پیشرفته و خطرناک اتخاذ کرده و انجام دهند، چراکه در غیر این صورت، به احتمال خیلی زیاد هدف این هکرها قرار خواهند گرفت و متحمل هزینه‌های هنگفت و خسارات جبران‌ناپذیری خواهندشد.

اما با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورهای زیادی در سراسر جهان هدف این‌گونه حملات قرار گرفته‌اند و آسیب‌ها و خساراتی را متحمل شده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آمار حملات سایبری و هک در سال گذشته ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده‌است.

سال گذشته حمله سایبری بدافزار واناکرای به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بهداشت و درمان و خدمات پزشکی در انگلستان بدون شک یکی از بزرگ‌ترین حملات سایبری در طول تاریخ بود که مشکلات بی‌سابقه و وحشتناکی را برای کادر پزشکی و بیماران ایجاد کرد و وضعیت سلامتی بسیاری از افراد را به‌طور مستقیم تحت‌تاثیر قرار داد.

منبع
iraniancybernews.com

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top