اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  132
 • IP شما :
  3.214.184.223
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
آماده‌باش آمریکا برای جنگ‌های سایبری
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸
۱۲:۳۸:۲۸
نظر
(
0
)

ارتش ایالات متحده با درک اهمیت توسعه توانمندی‌های سایبری در ماه‌های اخیر تلاش خود را برای توسعه نیروی کار سایبری دو‌چندان کرده‌است.

ارتش ایالات متحده در ماه‌های اخیر، تلاش‌های زیادی را برای توسعه نیروی کار سایبری انجام داده‌است. این امر نشانگر آغاز روند آماده‌سازی نیروهای مسلح آمریکا برای مواجهه با نبرد سایبری بزرگ آینده است. از دیگر اقدامات ارتش آمریکا می‌توان به تدوین شیوه‌نامه امنیت سایبری، توسعه آموزش‌های حوزه فضای مجازی، تربیت نیروهای متخصص از کادر این سازمان و افزایش توان عملیاتی در عرصه سایبری و الکترومغناطیس اشاره کرد.

نیروهای نظامی به‌صورت تاریخی در برابر تغییرات ساختاری بسیار مقاوم بوده اند. ادغام کامل تسلیحات سایبری و بهره‌گیری از قابلیت‌های سایبری در کارکرد اصلی جنگ‌های متعارف با بسیاری از چالش‌های فرهنگی مواجه است که می‌تواند سرعت این حرکت و تحول را کاهش دهد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸، فرماندهی نیروی زمینی، به منظور رشد و انطباق ارتش با مسائل و مشکلات حال و آینده، یک برنامه بلندمدت ۱۰ ساله منتشر کرد. چشم‌انداز ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸ نیروی زمینی ارتش ایالات متحده، به تغییر اولویت‌های این نهاد نظامی، می‌پردازد. این سند فقط در دو صفحه تدوین و منتشر شده‌است. بنابراین جزئیات آن تا حدود زیادی ناگفته مانده‌است. با این وجود، سند یاد شده می‌تواند چشم‌اندازی کلی از اهداف و برنامه‌های آینده نیروی زمینی در اختیار خوانندگان خود قرار دهد.

با وجود بحث‌های بی‌وقفه میان نظریه‌پردازان و کادر نظامی آمریکا، همچنان چالشی بزرگ در این راستا وجود دارد. پرسشی که در طول سال‌ها بی‌پاسخ مانده، این است که آیا عملیات سایبری به عنوان یکی از شاخه‌های رزمی سنتی اهمیت دارد یا فقط یک قابلیت فعال برای حمایت از عملیات کلاسیک در جریان نبردهای متعارف به شمار می‌رود؟ 

برخی کارشناسان بر این باورند که فضای سایبری بیشتر مانند نوع خاصی از شرایط زیست محیطی میدان نبرد است و نقش کمرنگی در افزایش توان مبارزه در نبردهای بزرگ دارد و ارتش به جای تلاش برای درک چگونگی امکان بهره‌گیری از فضای سایبری به عنوان یک مولفه اساسی نبرد بر آماده سازی نیروها جهت مبارزه با دشمنان در این فضا تمرکز کرده‌است.

این نظر در حالی همچنان طرفداران خاص خود را دارد که روسیه با بهره‌گیری از تسلیحات سایبری موفق به شکست دولت غرب‌گرای اوکراین در شبه جزیره کریمه و الحاق این بخش از کشور یاد شده به خاک خود شد. امروزه مصادیق بسیاری از کاربرد تسلیحات سایبری در نبردهای متعارف وجود دارد که با نظر کارشناسان سنتی این حوزه در تناقض است.

منبع
raniancybernews.com/

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top