اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  133
 • IP شما :
  35.172.233.215
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
حمله سایبری به سایت ریاست جمهوری گرجستان
شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸
۹:۳۰:۴۲
نظر
(
0
)

بسیاری از سایت‌های رسمی کشور گرجستان من‌جمله سایت نهاد ریاست جمهوری این کشور موردتهاجم سایبری قرارگرفت.

به‌تازگی مهاجمانی ناشناس حملات گسترده‌ای علیه سایت‌های رسمی گرجستان خصوصاً سایت رسمی سالومه زورابیشویلی (Salome Zourabichvili)، رئیس‌جمهور این کشور و شبکه‌های رادیوتلویزیونی ایمدی (Imedi)، مایسترو (Maestro) و جی‌دی‌اس (GDS) تدارک دیده‌اند. مهاجمان پس از نفوذ به سایت رسمی ریاست جمهوری گرجستان تصویر میخاییل ساآکاشویلی (Mikheil Saakashvili)، رئیس‌جمهور اسبق این کشور را به همراه پرچم گرجستان به‌جای عکس رئیس‌جمهور کنونی منتشر کرده و بالای آن جمله «I"ll be back» را نوشته‌اند. این حملات علیه بیش از دو هزار سایت انجام‌شده و قربانیان آن نهادهای دولتی، قضایی، شرکت‌ها و رسانه‌ها بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری نِت‌گازیتی (Netgazeti) و اسپوتنیک گرجستان، میخاییل ساآکاشویلی پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال 2013 میلادی، این کشور را ترک کرد و «حزب جنبش ملی واحد» تأسیس‌شده از سوی وی در حال حاضر یکی از احزاب عمده مخالف دولت فعلی گرجستان به شمار می‌رود. او پیش از انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری با اطمینان به هواداران خود قول بازگشت می‌دهد، اما تاکنون به قول وفا نکرده و در چندین پرونده قضایی به‌صورت غیابی محکوم‌شده است.

نشریه زد‌دی‌نت با انتشار گزارشی اعلام کرد این حملات از طریق نفوذ به شرکت ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب پرو سرویس (PRO-Service) رخ‌داده که نهادهای دولتی، رسانه‌ها و شرکت‌های خصوصی از مشتریان آن هستند. شرکت پرو سرویس این موضوع را تأیید کرده و گفته بیش از 15 هزار مشتری تحت تأثیر این حملات قرارگرفته که پنجاه‌درصد آن احیاشده‌اند.  

ایرینا شنگلیا (Irina Shengeliia)، مشاور ریاست جمهوری گرجستان در امور رسانه، اعلام کرد که تحقیقات روی این حادثه همچنان ادامه دارد و هنوز عامل حملات شناسایی نشده است.

منبع
cyberbannews.com

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top