اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  132
 • IP شما :
  3.210.184.142
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
پرفروش‌ترین محصولات وب تاریک
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
۱۲:۴۱:۵۴
نظر
(
0
)

کارشناسان شرکت تحقیقاتی Report Hive Research با انتشار گزارشی اعلام کردند به‌تازگی خدمات هکینگ و اطلاعات محرمانه و خصوصاً اعتبارنامه‌ها مورد تقاضای بسیاری از کاربران وب تاریک قرارگرفته است. بازار داده‌های محرمانه و بات‌نت‌ها در مقایسه با شاخص‌های دو سال پیش چندین برابر شده و فروشندگان از کاربران پشتیبانی کرده و انجام معامله و فروش لحظه‌ای کالا از طریق ارزهای دیجیتال را ضمانت می‌کنند.

اکنون کاربران برای اجاره بات‌نت 120 تا 150 دلار هزینه می‌کنند و به‌راحتی با کلیک روی لینک فروشگاه‌ها بات‌نت مورد نظر خود را خریداری می‌کنند که قبلاً به‌سختی انجام می‌شد. 

در گزارش این شرکت آمده است قیمت خدمات 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته و به دنبال آن هزینه‌های مبارزه با جرائم سایبری نیز بیشتر شده است، به‌گونه‌ای که در سال 2015، هزینه جهانی برای حفاظت در برابر مهاجمان 3 تریلیون دلار بوده و در سال 2020 به 6 تریلیون دلار خواهد رسید. 

درگذشته، هک رایانه‌ها و داشتن اطلاعات محرمانه جنبه محلی داشت، اما اکنون به یک بازار گسترده مبدل شده و بازیگران بزرگی در آن حضور دارند که می‌تواند برای بسیاری از شرکت‌هایی که بیشتر در معرض حملات سایبری قرار دارند، تهدید بزرگی باشد. 

پیشتر نیز تحلیلگران گروه تحقیقاتی Insikt Group شرکت ریکوردد فیوچر (Recorded Future) در خصوص خریدوفرش داده‌ها اعلام کرده بودند گردانندگان فروم‌های زیرزمینی تنها با چند صد دلار اقدام به پروپاگاندا و انتشار اطلاعات جعلی علیه رقبای خود می‌کنند و بافروش داده‌های جعلی و دروغ‌پراکنی به‌راحتی می‌توانند در یک بازه زمانی کوتاه با تأثیر روی افکار عمومی، اعتبار و حسن شهرت یک سازمان یا شرکت را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهند.

منبع
cyberbannews.com

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top