اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  133
 • IP شما :
  35.172.233.215
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
قرارداد یک میلیارد دلاری ارتش آمریکا برای آموزش سایبری
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
۱۰:۵۲:۱۶
نظر
(
0
)

نیروی زمینی آمریکا قصد دارد به‌منظور توسعه قابلیت‌های آموزش سایبری نیروهای فرماندهی سایبری، قراردادی به ارزش یک میلیارد دلار امضا کند.

 نیروی زمینی آمریکا پیش‌نویس پیشنهاد خود را پیرامون قراردادی به ارزش 1 میلیارد دلار به‌منظور آموزش سایبری وزارت دفاع در تاریخ 10 مارس منتشر کرد. این قرارداد «تریدنت» (TRIDENT) نام داشته و رویکردی ساده‌تر را در فرایند آموزش توانمندی‌های سایبری ارتش ارائه می‌دهد.

بزرگ‌ترین بخش قرارداد تریدنت به «محیط تمرین سایبری پایدار» (PCTE)، مرتبط است. در این بخش پلتفرمی آماده می‌شود که به نیروهای عملیاتی فرماندهی سایبری آمریکا (Cyber Command) اجازه می‌دهد از هر نقطه‌ای از جهان به بستری آنلاین متصل شده به تمرین و تکرار آموزش‌ها بپردازند. رهبران فرماندهی سایبری توضیح دادند این فناوری یکی از حیاتی‌ترین نیازهای سازمانی است که تا پیش از این وجود نداشت.

با توجه به سندها منتشر شده در روز صنعت برگزار شده در دسامبر 2019، این انتظار وجود دارد پذیرش درخواست شرکت‌ها در حوزه مذکور تا 3 ماهه دوم 2020 ادامه یافته و پس از اعطای قرارداد توسعه بستر مذکور از سال 2021 آغاز گردد.

در پیش‌نویس مذکور آمده است:

هدف تریدنت سایبری فراهم کردن امکان تحول مدیریتی بستر PCTE و ارائه پشتیبانی از همه جنبه‌های چرخه مالکیت (Acquisition Life Cycle) این بستر است. همچنین می‌توان به توسعه مداوم عملیات و ادغام ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فروشندگان شخص ثالث در هنگام آزمایش، بروزرسانی سیستم و تقویت فناوری PCTE برای نیروهای عملیات سایبری (CTF) اشاره کرد. بر اساس چشم‌انداز این قرارداد باید بتوان از مفاهیم اولیه PCTE و سرمایه‌گذاری‌ها روی نرم‌افزار و سخت‌افزار برای آموزش سایبری بهره گرفت.

بر پیش‌نویس یاد شده همچنین نحوه پیش‌بینی مدیریت، نگه‌داری و ارزیابی بستر PCTE توسط مدیر برنامه شرح داده شده است. این حوزه شامل معماری پلتفرم، مدیریت محصول، فرآیند مهندسی سیستم‌های توسعه، تحویل سریع، خودمختاری فرایندها، مدیریت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، پشتیبانی از عملیات کاربر، «DevOps»، مدیریت ابزارهای محیطی PCTE می‌شود.

منبع
cyberbannews.com

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top