اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  132
 • IP شما :
  54.161.98.96
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
کسپرسکی ادعا می کند که چین به بزرگترین منبع برای حملات IoT تبدیل شده است
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۱۰:۶:۴۹
نظر
(
0
)

طبق گزارشات اخیر شرکت کسپرسکی چین به بزرگترین منبع برای حملات بر روی دستگاه های IOT تبدیل شده و دفعات حملات به دستگاههای IoT در این کشور به سرعت در حال افزایش است. در نیمه اول سال 2019 ، شبکه honeypots کسپرسکی 105 میلیون حمله به دستگاه های IoT را که از 276،000 آدرس IP منحصر به فرد در شش ماه اول سال مشاهده شده را گزارش کرده و در مقابل، در نیمه اول سال 2018 فقط 12 میلیون حمله در این گزارشات ارائه شده است.

طبق تحقیقات انجام شده تا زمانی که دستگاه قربانی عضو botnet شود، قربانی به سختی متوجه این امر می شود که دستگاه وی به خطر افتاده است. کارشناسان می گویند Mirai و نمونه های مشابه آن همچنان شایع ترین بدافزار در حملات IoT هستند که 39٪ از کل تخریب ها را به خود اختصاص داده می دهند. روشهای بسیاری برای آلوده کردن دستگاههای IoT وجود دارد از جمله کرک کردن گذرواژه‌های دستگاه، سوءاستفاده از آسیب‌پذیریهای اصلاح نشده موجود در دستگاههای مختلف و غیره …

کسپرسکی خاطرنشان کرد: سه کشور منبع اصلی برای حملات IoT عبارتند از چین (30٪) ، برزیل (19٪) و مصر (12٪).  و در مدت مشابه سال 2018 ، برزیل بزرگترین منبع حمله بود که 28٪ از این پرونده ها را تشکیل می داد.

در ادامه این گزارشات : هرچه بیشتر مردم با وسایل هوشمند احاطه شوند شاهد شدت گرفتن حملات IoT بیشتری خواهیم بود. با قضاوت در مورد تعداد حملات بیشتر و تداوم مجرمان می توان گفت که IoT یک محدوده مثمر ثمر برای مهاجمان است که حتی می توانند از ابتدایی ترین روش ها مانند حدس زدن رمز عبور و ترکیب ورود به سیستم استفاده کنند.

متداول ترین پیش فرض های نام کاربری و رمز عبور عبارتند از  :

“support/support”, “admin/admin”, “default/default”

تغییر رمزعبور پیش فرض بسیار آسان است، بنابراین ما از همه می خواهیم که این قدم ساده را در جهت ایمن سازی دستگاه های هوشمند خود بردارند

منبع
irancyber

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top