اخبار بخش هک و نفوذ

اخبار بخش امنیت

آمار سایت

 • افراد آنلاین :
  1
 • بازدید روز :
  0
 • تعداد بازدید ها :
  0
 • تعداد پست ها :
  133
 • IP شما :
  18.215.185.97
 • net1
 • net3
1 2 3
image carousel by WOWSlider.com v6.7
فیس بوک ربات چت “Blender” خود را به عنوان یک پروژه منبع باز منتشر کرد
یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
۱۰:۰:۱۲
نظر
(
0
)

این پروژه می تواند به هوش مصنوعی در آینده کمک کند تا با مردم ارتباط برقرار کند. اخیرا فیس بوک ربات چت “chatbot” جدیدی به نام Blender را راه اندازی کرده که ادعا می کند از بالاترین تکنولوژی هوش مصنوعی در جهان استفاده کرده است. این چت بات “chatbot” منبع باز به گونه ای طراحی شده که در مورد موضوعات گوناگون با کاربر گفتگو انجام می دهد و می تواند همدلی خاصی در هنگام تعامل با انسان ها از خود نشان دهد.

از آنجایی که این چت بات توانایی بالایی در ادغام چندین مهارت در مکالمه به طور هم زمان را دارد نام آن را Blender (اصطلاحی که به ماشین های مخلوط کن می گویند) گذاشتند. توسعه دهندگان فیس بوک، چت بات Blender را به عنوان قوی ترین مدل عصبی در جهان با بیش از 9.4 میلیارد پارامتر معرفی کرده اند که تاکنون ساخته شده است.

هوش مصنوعی طراحی شده از 1.5 میلیارد نمونه های مکالمه آموزش داده شده استفاده می کند. بزرگ بودن مجموعه ها موجب شد تا فیس بوک به منظور دستیابی به مجموعه های بهینه تر٬ داده ها را تقسیم بندی کند. سپس هوش مصنوعی برای ادغام توانایی های مختلف chatbot از فرآیندی که فیس بوک (Blender Skill Talk (BST  می نامد استفاده می کند.

هدف از طراحی یک chatbot (با خصوصیات پایدار)  صرفا ایجاد یک مکالمه دو طرفه کاربر با ربات است تا به طور طبیعی با هم صحبت کنند. این مکالمه باید با درک شرایط عاطفی با روحیه کاربر مطابقت داشته باشد.

 

طبق گزارش محققان، ترکیب مهارت های گفتگو یک چالش بسیار دشوار است زیرا سیستم ها باید در صورت لزوم بتوانند بین فرآیندهای مختلف جابجا شوند (مانند تغییر لحن شوخی به جدی). مجموعه داده های جدید BST که فیس بوک طراحی کرده می تواند راهی باشد برای فراهم کردن ساختار این رفتارها و ترکیب آنها با هم. محققان دریافته اند که پیکربندی دقیق مدل BST تأثیر چشمگیری در ارزیابی انسان از توانایی مکالمه با ربات را دارد.

Blender و Meena

فیس بوک در پروژه خود از افرادی برای ارزیابی Blender و مکالمه آن با استفاده از روادیدهای مربوط به چت استفاده کرده که در این آزمایشات٬ Blender با Meena (چت بات گوگل) مقایسه شده است. دو سوم از ارزیابان بر این عقیده بوده اند كه Blender دارای صداقت انسانی است و سه چهارم ارزیاب ها Blender را نسبت به Meena حرفه ایی تر دانسته و ترجیح می دادند به عنوان چت بات استفاده کنند. از این میان 49٪ از ارزیابان گفتند که به دلیل مهارت های ترکیبی گفتگوی Blender به نظر می رسد گزینه مناسب تری نسبت به پروژه های مشابه باشد. البته باید توجه داشت که این ارزیابی ها بدان معنا نیست که Blender بی عیب و نقص است.

اظهارات فیس بوک در زمینه هوش مصنوعی:

ما از پیشرفتی که در حوزه بهبود چت های دامنه باز داشته ایم بسیار خرسند هستیم و از دستیابی کامل به سطح هوش انسانی در سیستم های گفتگو دور نیستیم. اگرچه بهترین مدل های طراحی شده ما دارای اشتباهاتی هم هستند، (مانند تضاد یا تکرار) اما ما می کوشیم تا در بهترین و ایده آل ترین سطح این تکنولوژی ها طراحی های خود را پیش ببریم. ارزیابی های انسانی نیز با استفاده از مکالمات نسبتاً مختصر انجام شده و به نقطه عطف خود رسیده٬ با این حال همه سعی خود را خواهیم کرد تا در مورد مکالمات طولانی نیز همین شرایط برای کاربران محیا شود.

دولت ها و ارائه دهندگان خدمات پزشکی-بهداشتی نیز بسیار علاقه مند هستند تا از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با مردم درمورد سلامتی آنها استفاده کنند، و شرکت هایی هم هستند که از مراکز تماس برای پاسخ دادن به مشتریان خود از این تکنولوژی ها استفاده می کنند. Meena و Blender هردو چت قابلیت های ایده آل یک سیستم هوش مصنوعی به ظاهر انسانی را دارند که می توانند روحیه کاربر را در هنگام بیماری ها تغییر دهند. طبق یک مطالعه که شرکت اپل انجام داده، اکثریت عموم مردم جوامع مختلف به احتمال زیاد به صدای هوش مصنوعی اعتماد می کنند. 

منبع
irancyber

دیدگاه ها

.هیچ دیدگاهی یافت نشد
شما هم می توانید درمورد این پست نظر دهید.

Security & privacy

Security Monitoring

Application Security

Database Security

Top